Pożyczki pod zastaw nieruchomości

Pożyczki pod zastaw nieruchomości pozabankowe to wyjście z sytuacji, w której potrzebna jest duża suma pieniędzy, ale zdolność płatnicza danej osoby jest niewystarczająca, aby bank przyznał pieniądze bez dodatkowych gwarancji. Nieruchomość pożyczkobiorcy jest właśnie taką gwarancją. Jest to popularne rozwiązanie, ponieważ bank wie, że odzyska swoje pieniądze, nawet jeśli pożyczkobiorca nie będzie w stanie spłacić pożyczkę. W tym przypadku bank sprzeda nieruchomość obciążoną hipoteką, a uzyskane środki przeznaczy na spłatę zadłużenia.

Ranking pożyczek pod zastaw nieruchomości

od 1000 zł do 25000 zł

3000

do 36 miesięce

36 miesięce

RRSO: 48,1%

2 261 zł

Czas wypłaty

25 minut

od 1000 zł do 25000 zł

3000

do 36 miesięce

36 miesięce

RRSO: 48,1%

2 261 zł
Informacje i opinie

od 100 zł do 5000 zł

1000 zł

od 14 do 365 dni

30 DNI

RRSO: 0%

0 zł

Czas wypłaty

15 minut

od 100 zł do 5000 zł

1000 zł

od 14 do 365 dni

30 DNI

RRSO: 0%

0 zł
Informacje i opinie

od 1000 zł do 10000 zł

3000 zł

od 3 do 24 miesięce

12 miesięce

RRSO: 53%

4797 zł

Czas wypłaty

15 minut

od 1000 zł do 10000 zł

3000 zł

od 3 do 24 miesięce

12 miesięce

RRSO: 53%

4797 zł
Informacje i opinie

od 2000 zł do 7000 zł

3000 zł

od 6 do 30 miesięce

12 miesięce

RRSO: 55%

4 814 zł

Czas wypłaty

15 minut

od 2000 zł do 7000 zł

3000 zł

od 6 do 30 miesięce

12 miesięce

RRSO: 55%

4 814 zł
Informacje i opinie

od 500 do 5000 zł

3000 zł

30 dni

30 dni

RRSO 0%

0zł

Czas wypłaty

15 minut

od 500 do 5000 zł

3000 zł

30 dni

30 dni

RRSO 0%

0zł
Informacje i opinie

od 200 zł do 3000 zł

1000 zł

od 10 DNI do 30 DNI

30 DNI

RRSO: 0%

0 zł

Czas wypłaty

15 minut

od 200 zł do 3000 zł

1000 zł

od 10 DNI do 30 DNI

30 DNI

RRSO: 0%

0 zł
Informacje i opinie

od 100 zł do 12000 zł

3000 zł

od 1 do 24 miesięce

12 miesięce

RRSO: 59%

4770 zł

Czas wypłaty

15 minut

od 100 zł do 12000 zł

3000 zł

od 1 do 24 miesięce

12 miesięce

RRSO: 59%

4770 zł
Informacje i opinie

od 100 zł do 5000 zł

1000 zł

od 5 DNI do 45 DNI

45 DNI

RRSO: 0%

0 zł

Czas wypłaty

15 minut

od 100 zł do 5000 zł

1000 zł

od 5 DNI do 45 DNI

45 DNI

RRSO: 0%

0 zł
Informacje i opinie

Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat — najważniejsze cechy

Pożyczki zabezpieczone nieruchomościami to popularne usługi finansowe. Są one oferowane przez banki i firmy pożyczkowe osobom, które chcą uzyskać duże sumy pieniędzy. Ten rodzaj pożyczki jest dostępny dla szerokiego grona pożyczkobiorców, ponieważ głównym wymogiem jest posiadanie stosunkowo wartościowej nieruchomości w swoim posiadaniu. Będzie to zabezpieczenie transakcji.

Pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel. A tych celów nie można określić w umowie. Oczywiście istnieje ryzyko utraty nieruchomości w przypadku nie dotrzymania warunków. Jednak pieniądze otrzymują nawet osoby ze złym BIC i zadłużeniem w ZUS. Jeśli nie możesz otrzymać pożyczki ze złą historią kredytową w BIK, to pożyczki bez BIK mogą Ci pomóc.

Jako zabezpieczenie może posłużyć każdy rodzaj nieruchomości – mieszkanie, dom prywatny, budynek niemieszkalny, działka.

Co to jest pożyczka pod zastaw nieruchomości

Pożyczka pod zastaw domu bez bik  jest podobna do kredytów hipotecznych, ale z jedną zasadniczą różnicą. W przypadku pożyczki pod zastaw mieszkania zabezpieczeniem będzie nieruchomość, która została zakupiona za pożyczone pieniądze. Przy kredycie hipotecznym natomiast pożyczkobiorca musi posiadać już wcześniej zakupioną nieruchomość.

Pożyczka hipoteczna jest tak nazywana, ponieważ jej zabezpieczeniem jest hipoteka. Bank daje pieniądze na konkretny cel – na zakup nieruchomości. Jeśli pożyczkobiorca nie będzie wstanie spłacać pożyczkę,online , hipoteka zostanie przejęta przez bank. A nieruchomość objęta hipoteką nie może stanowić zabezpieczenia żadnego innego zobowiązania do czasu zamknięcia zadłużenia.

Pożyczki hipoteczne udzielane są na długi okres czasu — około 20-25 lat. Hipoteka zwykle pokrywa całą wartość nieruchomości, natomiast opcja pożyczki hipotecznej zapewnia pożyczkobiorcy procent wartości. Zazwyczaj nie więcej niż 80%, choć zdarzają się różne warunki pożyczek. Ponadto oprocentowanie pożyczek pod zastaw jest znacznie korzystniejsze niż w przypadku pożyczki hipotecznej. Możesz sprawdzić oprocentowanie pożyczek dzięki ranking pozyczek i znaleźć odpowiednią pożyczkę dla siebie.

Czy pożyczka pod zastaw nieruchomości bez BIK jest możliwa

Pożyczki pod zastaw nieruchomości bez zdolności finansowej może być udzielona jedynie przez firmy pożyczkowe. Nieruchomość jest wystarczającym zabezpieczeniem, aby zniwelować ryzyko. Pożyczka zostanie spłacona z nieruchomości, nawet jeśli pożyczkobiorca nie spłaci jej w terminie. Ale przed zaciągnięciem pożyczki pod zastaw nieruchomości bez BIK firma ocenia zabezpieczenie i przyznaje kwotę, która jest mniejsza od wycenionej wartości nieruchomości.

Z bankami jest trudniej – nie mogą udzielić zabezpieczonej poźu, jeśli dana osoba nie ma w ogóle zdolności finansowej. Banki zazwyczaj biorą pod uwagę wysokość dochodów, wielkość pożyczki pod zastaw mieszkania, wiek osoby, czy są już jakieś spłaty itp. Jeśli wiadomo, że dana osoba nie będzie w stanie pokryć pożyczkę, bank odmówi jej udzielenia. W przypadku niskiej zdolności finansowej środki nadal mogą zostać przyznane, nawet jeśli szanse są stosunkowo niewielkie.

Zdolność finansowa to zdolność do spłacania zobowiązań finansowych. Wszystkie instytucje pożyczkowe mają interes w tym, aby pożyczkobiorca miał zdolność finansową i spłacił pożyczkę, dlatego będą sprawdzać wypłacalność finansową.

Jakie dokumenty są potrzebne do złożenia wniosku o kredyt pod zastaw domu?

Bezpieczne pożyczki pod zastaw nieruchomości są udzielane, jeśli pożyczkobiorca był w stanie dostarczyć dokumenty. Lista wymaganych dokumentów nie różni się znacznie od innych rodzajów pożyczek:

 • Formularz wniosku o pożyczkę.
 • Dokumenty dla nieruchomości. KW – może być wymagany numer księgi wieczystej. Wskazane jest przygotowanie zdjęcia zastawianej nieruchomości z opisem.
 • Dokumenty osobiste. Dokumenty identyfikacyjne.
 • Dokumenty finansowe. Są one potrzebne do udowodnienia, że dana osoba jest wypłacalna.
 • Numer konta do spłaty pożyczki.

Każdy bank i firma pożyczkowa oferuje własne wymagania dotyczące listy dokumentów. Przykładowo, dokument może być wymagany w celu udowodnienia, że pożyczkobiorca spłacił dług wobec organów podatkowych. Dokument ten musi potwierdzać, że pożyczkobiorca nie ma zaległości w spłacie innych pożyczek. Jeśli podejdziesz do banku z chęcią zaciągnięcia pożyczki pod zastaw nieruchomości bez BIK lub zabezpieczonego, menedżerowie powiedzą ci, jakie dokumenty będą potrzebne.

Zanim składać wniosek o pożyczkę pod zastaw nieruchomości, sprawdź opinie na temat poszczególnych firm pożyczkowych.

Pożyczki i kredyty hipoteczne na nieruchomości

Pożyczka pod zastaw mieszkania i hipoteki mają związek z nieruchomościami. Kluczem jest jednak inny niuans – czy pożyczkobiorca jest właścicielem nieruchomości. Jeśli pożyczka jest zabezpieczona nieruchomością, osoba ta jest już jej właścicielem (w niektórych przypadkach dopuszczalna jest współwłasność). W przypadku zaciągnięcia pożyczki hipotecznej, pożyczkobiorca może stać się faktycznym właścicielem nieruchomości dopiero po sfinalizowaniu transakcji z bankiem.

Różnica jest również w celu, na jaki zaciągana jest pożyczka pod nieruchomość. Pożyczka pod zastaw online zaciągana jest w jednym konkretnym celu – na zakup nieruchomości. Bank może aktywnie uczestniczyć w wyborze nieruchomości. Bank może też kontrolować inne warunki umowy. W przypadku pożyczki mieszkaniowej bank nie dowiaduje się, gdzie zostaną wydane pieniądze. Czasami cel jest określony w umowie, ale częściej nie ma to żadnego znaczenia.

Pożyczka prywatna pod zastaw nieruchomości — kto może otrzymać

Pożyczki pod zastaw nieruchomości z komornikiem udzielane są tylko na określonych warunkach i zgodnie z wymogami, które stawiane są pożyczkobiorcom. Pożyczka pod zastaw może być zatwierdzona dla osób, które spełniają następujące warunki:

 • Posiadać obywatelstwo polskie;
 • Posiadać zdolność do czynności prawnych;
 • Mają wymagany wiek (każdy bank ma inne limity wiekowe, ale pełnoletność jest ważnym kryterium);
 • Są właścicielami nieruchomości (dopuszczalna jest współwłasność).

To główne wymagania, ale są banki i instytucje pożyczkowe, które stawiają pożyczkobiorcom dodatkowe warunki. Pożyczki pod zastaw mieszkania to bardzo indywidualna sprawa. Na przykład nie ma stałej kwoty, którą bank może pożyczyć. Również instytucja finansowa może ubezpieczyć się na dodatkowych warunkach. Szczególnie jeśli pożyczkobiorca ma złą historię finansową.

Bezpieczne pożyczki pod zastaw nieruchomości — warunki

Pożyczka zabezpieczona przypomina kredyt pod zastaw nieruchomości bez zdolności kredytowej, także pod względem warunków, na jakich jest udzielana. Ponadto każdy bank stawia indywidualne wymagania dotyczące takiej pożyczki. Ale żeby nie musieć przechodzić przez wszystkie programy, wyróżniliśmy kilka wspólnych warunków dla większości banków:

 • Kwota ta nie pokrywa w pełni wartości nieruchomości. Bank jest gotów pożyczyć od 60% do 80% ceny nieruchomości. Najdroższą nieruchomością jest nieruchomość mieszkalna – mieszkanie. Dokładna kwota zależy od stanu nieruchomości i miejsca, w którym się ona znajduje.
 • Spłata pożyczki może nastąpić w okresie od 20 do 25 lat. Ale nie dłużej.
 • Często pieniądze nie są przeznaczone na ten cel. Można je wydać według uznania pożyczkobiorcy.
 • Stosowanie zmiennej lub okresowo stałej stopy procentowej.
 • Stosowane są dodatkowe opłaty – opłaty za wycenę nieruchomości itp.
 • Istnieje możliwość wcześniejszej spłaty bez dodatkowych opłat.

Pożyczka pod zastaw mieszkania to jeden z najpewniejszych sposobów na uzyskanie dużej kwoty z banku.

Jakie dokumenty są potrzebne do pożyczki pod zastaw domu?

Ten rodzaj pożyczki, podobnie jak prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości, jest udzielany, jeśli bank uzna, że pożyczkobiorcy można zaufać. A instytucję pożyczkową możesz przekonać o tym dokumentami. W teczce, którą potencjalny pożyczkobiorca przynosi do banku muszą znajdować się następujące dokumenty:

 • Dowód osobisty;
 • Dokument potwierdzający dochody;
 • Dowód zakupu nieruchomości;
 • Wypis z rejestru gruntów;
 • Numer księgi wieczystej;
 • Wycena nieruchomości;
 • Zdjęcie nieruchomości.

Na podstawie tych dokumentów przygotowywany jest wniosek. Jest on przygotowywany i składany wirtualnie.

Plusy i minusy pożyczki pod nieruchomość

Pożyczka pod zastaw domu ma mocne i słabe strony. Do zalet pożyczki z hipoteką należą:

 • Możliwość uzyskania większych kwot. Są one jednak uzależnione od wartości szacunkowej zastawianej nieruchomości.
 • Minimalna liczba formalności. Lista dokumentów jest zauważalnie krótsza, mniej jest też wymogów dotyczących wypłacalności finansowej.
 • Możliwość uzyskania pieniędzy nawet jeśli masz negatywną historię finansową lub masz zaległości w spłacie innych pożyczek.
 • Brak wyznaczonego celu dla pieniędzy. Możesz je wydać jakkolwiek chcesz.
 • Jako zabezpieczenie można zastawić różne nieruchomości – mieszkalne i niemieszkalne.
 • Istnieje możliwość przedłużenia okresu spłaty.

Jest tylko jedna wada – bank zabierze zabezpieczenie w celu spłaty zadłużenia.  Nie stanie się tak, jeśli spłacisz pieniądze w terminie

FAQ

Prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości wielu potencjalnych pożyczkobiorców, którzy myślą, że bank zabierze mieszkanie, jeśli wejdą w jego posiadanie. Jeśli jednak wywiążesz się ze zobowiązań i dokładnie przestudiujesz warunki umowy pożyczki, to prawdopodobieństwo to zostanie zminimalizowane. Nie zaszkodzi też przyjrzeć się kilku innym kwestiom.

Czy mogę obciążyć dom hipoteką?

Tak. Kredytobiorca może zastawić dowolną swoją nieruchomość. Ważne jest jednak, aby osoba ta była jedynym właścicielem lub współwłaścicielem domu.

Jak uzyskać pożyczkę na dom?

Aby ubiegać się o kredyt, należy zgromadzić dokumenty potwierdzające zdolność kredytową oraz fakt, że jest się właścicielem domu. Następnie składa się wniosek o kredyt i czeka na decyzję z banku. Wniosek może zostać zatwierdzony lub odrzucony

Czy mogę wziąć kredyt zabezpieczony nieruchomością?

To zależy od tego, czy jesteś właścicielem nieruchomości i czy spełniasz wymagania banku. Wniosek zostanie zatwierdzony dla każdego, kto jest pełnoletni i zdolny do zapłaty, a także posiada zabezpieczenie.