Wielu pożyczkobiorców postrzega kredyt pozabankowy jako nieopłacalny sposób na zdobycie pieniędzy. Zbyt wysokie oprocentowanie, małe kwoty i niskie wymagania sprawiają, że ludzie są ostrożni, myśląc, że mogą zostać oszukani. W dzisiejszych czasach dostępna jest ogromna ilość tanich pożyczek na korzystnych warunkach. Mogą one stanowić wsparcie w sytuacji, gdy pilnie potrzebujesz pieniędzy, ale nie masz gdzie ich zdobyć. Opowiemy Ci o najlepszych ofertach i wyjaśnimy, jak z nich skorzystać.

Czym są pożyczki pozabankowe?

Pożyczki pozabankowe to wsparcie finansowe udzielane przez wyspecjalizowane instytucje dla pożyczkobiorców. Ustawa o kredycie konsumenckim reguluje kwestię przekazywania przedmiotowych finansów.

Fundusze nie są emitowane przez banki. W pozostałych przypadkach pożyczki pozabankowe nie różnią się znacznie od podobnych produktów oferowanych przez instytucje bankowe. Różnica dotyczy regulacji. Klasyczne pożyczki podlegają ściślejszym regulacjom. Wymagania stawiane przez bank są związane z prawem finansowym, natomiast niebanki oprócz wspomnianej już ustawy reguluje jedynie kodeks cywilny.

Jeśli chodzi o opłaty, oprocentowanie, warunki reklamowania swoich produktów, to oba rodzaje kredytów mają takie same ograniczenia. Różnią się one zatem mniej więcej tym samym ryzykiem. Pieniądze poza bankiem są łatwiejsze do zdobycia ze względu na mniej uregulowaną branżę, ale pożyczka nadal jest bezpieczna. Tego samego nie można powiedzieć o trzecim rodzaju popularnych pożyczek, czyli o kredytach prywatnych. Reguluje ją jedynie Kodeks Cywilny, a pieniądze wypłacane są przez cywilów. Dlatego też pożyczki pozabankowe wyglądają na optymalnie bezpieczne i łatwe do uzyskania.

Czy możliwe jest zaciągnięcie pożyczki pozabankowej?

Praktycznie każdy wypłacalny pożyczkobiorca może zaciągnąć pożyczkę pozabankową online. Ważne jest jednak, aby nie pomylić bankowego programu kredytowego z szybką pożyczką od instytucji finansowej, która jest dostępna online. Wirtualny kredyt jest dostępny dla przedsiębiorców na podstawie kodeksu cywilnego i ustawy o kredycie konsumenckim. Jest on przeznaczony dla firm, osób fizycznych i prawnych. Pieniądze są dostępne na dowolny cel i mogą być przyznane bez specjalnych opłat. Wniosek o środki rozpatrywany jest szybko, a spłata może być jednorazowa lub w ratach.

Zalety pożyczek pozabankowych online

Pożyczki pozabankowe są lepiej znane jako tanie pożyczki pozabankowe na raty. To ich główna zaleta – są bardziej przystępne niż pieniądze wypłacane za pośrednictwem standardowego programu bankowego. Wśród innych zalet omawianego rodzaju kredytu warto podkreślić:

 • Dostępność. Wnioskowanie o fundusze online jest możliwe w dowolnym miejscu i czasie.
 • Pieniądze na dowolny cel. Pożyczkodawca będzie wypłacał środki bez podawania szczegółów na co zostaną wydane.
 • Minimum dokumentów. Nie musisz montować ogromnej teczki dokumentów, aby bank tylko rozpatrzył Twój wniosek kredytowy. Większość instytucji finansowych weźmie pod uwagę tylko rachunek zysków i strat.
 • Szybki transfer środków. Po potwierdzeniu wniosku pieniądze pojawią się na Twoim koncie w ciągu 15 minut.
 • Minimalne oprocentowanie. Istnieją organizacje, które oferują pożyczki na 0% rocznie.
 • Różne warunki wynagradzania.

Pieniądze wypłacane są bez weryfikacji, więc jeśli pożyczkobiorca ma zaległe zadłużenie, to i tak będzie mógł otrzymać środki.

Podstawowe wymagania dotyczące uzyskania pożyczki pozabankowej

Aby otrzymać pozabankowe kredyty, trzeba spełnić pewne wymagania, choć nie są one tak restrykcyjne jak w przypadku banków:

 • Wiek. Fundusze otrzyma tylko osoba pełnoletnia, a niektóre organizacje są skłonne współpracować tylko z osobami, które ukończyły 21 lat.
 • Dokumenty. Wystarczy pokazać dowód osobisty, zostawić swoje kontakty (numer telefonu i e-mail).
 • Rachunek bankowy w polskim banku.
 • Zdolność kredytowa. Dochód, z którego można pokryć zadłużenie. Źródło dochodu nie ma większego znaczenia. Mogą to być nawet świadczenia z ubezpieczenia społecznego.

Ważne jest również to, że pożyczkobiorca nie ma żadnych zobowiązań wobec pożyczkodawcy, od którego czerpie środki.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pożyczki pozabankowej?

Wiele organizacji oferuje pożyczka pozabankowa przez internet, dlatego trzeba się kierować tym, jak wybrać najkorzystniejsze oferty. Aby to zrobić, zwróć uwagę na następujące punkty:

 • Jaka kwota może być wypłacona. Instytucje pozabankowe mają minimalne i maksymalne limity. Zazwyczaj są to stosunkowo niewielkie kwoty od 100 do 3 000 zł. Chociaż są firmy, które dają nawet 20 000 zł na krótki okres.
 • APRC. Według tego wskaźnika można obliczyć, ile trzeba spłacić wraz z opłatami kredytowymi (prowizje, zapłata za dodatkowe usługi).
 • Okres spłaty. Firmy pożyczają pieniądze na klasyczny okres od 30 do 65 dni, ale pojawiają się propozycje dłuższego okresu. Okres spłaty wynosi kilka miesięcy.
 • Komisje. Istnieją opcje darmowych pożyczek. Dotyczy to zwłaszcza pierwszych pożyczek.
 • Konta bankowe. Aby uprościć i przyspieszyć transfer środków, instytucja pożyczkowa musi posiadać konto w tym samym banku co pożyczkobiorca. Można również skorzystać z systemu BlueMedia.

Aby nie zgubić się w morzu ofert, można skorzystać z systemu porównywania programów.

Pożyczki pozabankowe bez BIK, CRD i ERIF

Szybkie pożyczki pozabankowe są dostępne nawet wtedy, gdy pożyczkobiorca znajduje się w systemie dłużników. Proces składania wniosku jest uproszczony online, więc pożyczkodawca rzadko sprawdza BIK, CRD i ERIF. Wystarczy, że pokażesz swój dowód osobisty. Nie jest wymagane nawet zaświadczenie o dochodach.  W bankach natomiast należy sprawdzić bazy BIK, KRD i ERIF.

Kto może ubiegać się o pożyczkę pozabankową?

Pozabankowe kredyty są bardzo elastyczne pod względem tego, kto może je otrzymać. Pieniądze przysługują studentom, emerytom, bezrobotnym, osobom żyjącym z pomocy społecznej. Osoby pracujące mogą również uzyskać fundusze w bankach pozabankowych. Wnioski przyjmowane są od pełnoletnich obywateli polskich, którzy mogą okazać dowód osobisty. Do przelania pieniędzy potrzebne będzie również konto bankowe. Niektóre organizacje są nawet skłonne do współpracy z osobami o złej historii kredytowej.

Pożyczki pozabankowe dla firm na rozwój firmy

Szybkie pożyczki pozabankowe mogą być rozwiązaniem dla małych firm w złych czasach. Dla nich instytucje pozabankowe oferują specjalne warunki – duże kwoty i długi okres spłaty. Warunki są tak samo proste jak w przypadku osób fizycznych – brak kontroli dochodów i kredytów.

Istnieją dwa rodzaje kredytów dla firm:

 • Kredyty inwestycyjne. Dzięki nim możesz zrealizować zaplanowane inwestycje, na które nie starczyło Ci pieniędzy.
 • Rewolucja. Pokrywają one luki w budżecie organizacji w celu finansowania wydatków bieżących.

Przykładem takich ofert są programy typu Biznes Ratka.pl czy Goldcredit.pl.

Gdzie szukać pożyczek pozabankowych dla zadłużonych?

Dla osób zadłużonych pożyczka poza bankiem to jedyny bezpieczny sposób na pożyczenie pieniędzy. Jeśli dług jest niewielki, instytucja kredytowa może go zignorować lub wypłacić środki na mniej korzystnych warunkach. Są organizacje, które nie sprawdzają klientów poprzez specjalne rejestry – BIK czy CRD.

Można skorzystać z usług poręczyciela. Ta opcja jest odpowiednia dla osób ze złą historią kredytową. Pieniądze dostaniemy, jeśli będzie dodatkowa gwarancja spłaty. Kuki.pl i Ofin Loan są gotowe do współpracy z dłużnikami.

Program pożyczek pozabankowych z możliwością refinansowania

Chwilowki pozabankowe są rozwiązaniem, jeśli dłużnik wziął już pożyczkę, ale nie może jej spłacić. Po prostu bierze pieniądze od instytucji pozabankowej i spłaca nimi swój stary dług. Środki są natychmiast przekazywane do banku, w którym zaciągnięto poprzedni kredyt. Ale ten zabieg zwykle wiąże się z dodatkowymi kosztami, więc nie jest odpowiedni dla każdego. A nie wszystkie instytucje są skłonne do podjęcia tego kroku. Na przykład chwilówka pozabankowa online pomoc w refinansowaniu online może być oferowana w Extrawallet.

FAQ

Pożyczki pozabankowe cieszą się mniejszym popytem niż programy bankowe. Ludzie boją się o nie ubiegać, bo myślą, że oszukują. W rzeczywistości tak nie jest. Z powodu nieznajomości specyfiki rozpatrywania danej pomocy finansowej pojawiają się nieporozumienia. Dlatego postaraliśmy się odpowiedzieć na najczęstsze pytania.

Jak wziąć tanią pozabankową pożyczkę online?

O tanią pożyczkę można ubiegać się przez internet. Wystarczy wejść na stronę organizacji i zostawić formularz zgłoszeniowy. Na platformie znajduje się specjalny formularz, w którym należy wpisać wszystkie niezbędne informacje, w tym dane identyfikacyjne. Informacje są weryfikowane i jeśli wniosek zostanie rozpatrzony, pieniądze zostaną przelane na wskazane konto.

Kiedy trzeba będzie spłacić pożyczkę pozabankową?

Terminy i inne warunki spłaty zależą od organizacji, w której zaciągana jest pożyczka. Zazwyczaj pożyczka jest na krótki okres – musisz ją spłacić w ciągu 30 dni. Istnieją programy na 30, 45 i 65 dni, w których należy spłacić pieniądze. Czasami firmy idą na ustępstwa i wydłużają okres spłaty o tydzień lub dwa, ale ten punkt trzeba omówić indywidualnie.

Gdzie mogę otrzymać pożyczkę pozabankową?

Pieniądze są udzielane przez specjalistyczne instytucje finansowe, które nie są bankami. Każda taka organizacja oferuje kilka programów pożyczkowych, z których można wybrać ten, który odpowiada naszym potrzebom.

Klient wnioskował o
2 000 zł w firmie AlfaKredyt